אודות

הכל התחיל בניצוץ קטן, שהפך לאור גדול!

לפני יובל שנים הגיעו הרב משה תנעמי והרב יהודה מלמד לרכסים, עם חלום להקים בית איכותי לבנות מכל רחבי הארץ, ולהעניק להן חינוך יהודי איכותי.

הקשיים היו רבים, והרבנים עמלו קשה כדי להביא תלמידות למקום, עם צוות מצומצם שאת משכורתו שילמו הרבנים מכיסם. אך כשהרצון בוער כלהבה, מצליחים למרות הכל.
הגרעין הלך ונבט, בניין ועוד בניין בנו בהתמדה את האימפריה של אור חדש. מוסדות אור חדש הלכו והתפתחו לסדרת מפעלי חינוך, רווחה וקהילה, ובראשם גולת הכתר: בית הספר והפנימייה לבנות.

הכל נבנה מתוך מחשבה על התלמידות שיגיעו, מתוך רצון להעניק להן את התנאים הטובים ביותר בהמון אהבה, כדי לפתוח בפניהן דלת לעתיד טוב ומוצלח.
בשנה הראשונה למדו באור חדש 8 תלמידות, וכיום אחרי כ- 50 שנות פעילות, כבר 2,000 בנות הן בוגרות אור חדש שהקימו בתים לתפארת.
הכל התחיל בניצוץ קטן, ותמיד הרגש, הלב והאווירה המשפחתית הם מעל הכל.

לא רק בית ספר - זו משפחה!

משפחת אור חדש קיימת מזה חמישים שנה, וזכתה לגדל אלפי בוגרות בחום ואהבה.
משפחה ששואפת וגם מצליחה לתת הזדמנות שווה לכל בת להגשים את עצמה ואת חלומותיה.

את הפסיפס המשפחתי של אור חדש מרכיבים השקעה אינסופית של צוות אכפתי, חדור שליחות ומקצועי ברמה גבוהה תוך התאמה ממוקדת לכל אחת ואחת מהבנות.
אלו מעניקים מאות אלפי שעות של לימוד, חינוך והוויי משותפים. והכל מתוך הערכה גדולה לכל בת ומתוך ידיעה שכל שלהבת שנדלקת כאן באור חדש, תמשיך להאיר באור גדול את דור העתיד.

כאן ב"אור חדש" מצליחים לבנות מעגל מנצח של הצלחה חברתית הגוררת שיפור בהישגים לימודיים, המחזקים את הביטחון העצמי והדימוי האישי.

זו בדיוק הסיבה שההנהלה והצוות נותנים את כל הלב והנשמה, מעל ומעבר לשעות הפעילות הרשמיות, באווירה נעימה ומכבדת עם תשומת לב אישית לכל בת לאורך כל הדרך. זו גם הסיבה שהבנות מתחברות לאור חדש באמת, עם כל הלב, ושומרות על קשר חם גם הרבה שנים אחרי סיום לימודיהן.

זו משפחה. לא רק בית ספר כי באור חדש בת תמיד תישאר בת.

כי אור חדש - זה שליחות אישית!

משאלת הלב של הורים לבנות בגיל ההתבגרות, היא לדעת כי בעת הזאת, בשלב הסוער בין ילדות לבגרות, בתם נמצאת בסביבה תומכת ומכילה. במקום שיבנה את עולמה הפנימי.

במקום שיאהב, ידאג ויעניק לה ארגז כלים מקסימלי לחיים. סולם ערכים, תודעה יהודית והעצמה אישית להתמודדות עם אתגרי החיים, לצד רמה לימודית גבוהה וחינוך למצוינות ומימוש הפוטנציאל האישי והתעסוקתי.
וזה בדיוק אור חדש.

יובל שנים של חינוך באהבה גדולה וחיבור אמיתי עם אלפי בוגרות, מוכיחים כי הנוסחה המשפחתית המנצחת של תיכון ופנימיית 'אור חדש' עובדת!
כי כשנותנים מקסימום מכל הלב, מעריכים ומאמינים בכל בת ובת, רואים את ההצלחה בעיניים.

כי אור חדש, זה כמו משפחה. נבחרת משפחתית מנצחת.

נותנים מקסימום אור - רואים מקסימום הצלחה!

המוטו שלנו הוא להעניק את הטוב ביותר, כדי לאפשר לכל בת התפתחות אופטימלית במישור היום, ובעיקר בעתיד. אור חדש פועל לקידום מצוינוּת והשכלה ברמה גבוהה, כדי לתת לבנות הלומדות כאן קרש קפיצה ל'חיים האמתיים' – ללימודים גבוהים, למיצוי הפוטנציאל התעסוקתי, ולעתיד של פרנסה בכבוד כחלק מעתודות ההון האנושי האיכותי בישראל.

ולכן באור חדש, חשוב לנו לתת מקסימום תנאים ללמידה.
מוסדות אור חדש כוללים חטיבה ותיכון בתנאי פנימייה מעולים ל- 150 בנות בגילאי 12 עד 18 אימפריה ותיקה ובעלת מוניטין.

התלמידות מגיעות מכל רחבי הארץ ונהנות מקומפלקס חדשני ומושקע, כיתות לימוד מאובזרות, חדרי פנימיה משופרים, אוכל ביתי איכותי, ומרחבי דשא רעננים בצפון הירוק והפסטורלי, ובעיקר מסביבה תומכת וחינוך בלב אוהב.
רואים מקסימום הצלחה. בדיוק כמו בבית. או יותר..

מאירים את ההווה, בונים את העתיד

קמפוס "אור חדש" מהווה 'בית שני' לבנות, ומקפיד לקבל אליו בנות איכותיות בעלות רמה לימודית ואישית גבוהה צוות מקצועי ומיומן. בנוסף פועל ללא ליאות צוות פרא-מקצועי הכולל: אמהות בית מסורות, מדריכות, יועצות חינוכיות, רכזת חברתית ועו"ס.

באור חדש דואגים להעשרת עולמן הפנימי הרגשי והחברתי של הבנות, באמצעות פעילות פנאי מגוונת ומתאימה לכל סגנון, שיחות והעצמה אישית מתמדת; והנהלה משפחתית, תומכת ומחוברת באופן בלתי אמצעי, ומשקיעה ללא גבול בכל בת, ופועלת רבות לחיזוק את הקשר שלהן עם הבית והמשפחה.

18 כיתות לימוד.
96 חדרי פנימיה בשלושה מבנים מרווחים.
בריכת שחיה, אולם ספורט וחדר כושר.
מרכז תרבות. ספריה. מועדון. חדר מוזיקה. חדר מחשבים. חדר אומנות
ועוד…

שוברים את המיתוס - משפחה כן בוחרים!

בזכות – שילוב של חינוך יהודי ברוח התורה והמצוות, עם חיבור לשורשים.
בזכות – סביבה חברתית איכותית של בנות בעלות רמה לימודית ואישית גבוהה.
בזכות – האמונה ביכולת של כל אחת ולמען בניית עתודות הון אנושי איכותי,
בזכות – סולם ערכים של אהבת אדם, מצויינות ועידוד מיצוי הפוטנציאל האישי.
בזכות – התנאים המעולים וההשקעה האינסופית.
בזכות – יובל שנים של עשייה ואלפיי בוגרות מצליחות.
בזכות – המשפחתיות האוהבת.
באור חדש שוברים את המיתוס – משפחה כן בוחרים!
בזכות מסלול משפחתי מוצלח מגיעים ליעדים!